Imieniny - Emila, Laury, Rogera
Środa 14 listopada 2018


W Parlamencie Europejskim
Projekty edukacyjne
Patron
Aktualności
Laureaci Konkursów

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie

ul. Strażacka 5
26-070 Łopuszno

tel. 41 391 40 20,
      41 391 43 27

e-mail: sekretariat@zslopuszno.pl
Szkolny Tydzień Profilaktyki w gimnazjum 2017-08-16

Szkolny Tydzień  Profilaktyki  w gimnazjum

 

Poniedziałek 16 maja – Hasło dnia: ,,Ruch, sport i zdrowe odżywianie”

Zainteresowane uczennice z klas I-III gimnazjum wzięły udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez instruktorkę tańca panią Katarzynę Barańską. Młodzież gimnazjalna uczestniczyła również w warsztatach tanecznych w Kieleckim Teatrze Tańca. Dwugodzinne zajęcia poprowadziła Monika Pająk – wykwalifikowany pedagog tańca.  Uczniowie gimnazjum brali udział w  kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestniczyło w nim 105 gimnazjalistów. Szkolenie poprowadziła pani Maria Piętka - ratownik medyczny oraz strażacy OSP w Łopusznie. Zajęcia rozpoczynała prezentacja multimedialna na temat głównych zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Następnie uczniowie brali udział w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem fantomów i materiałów opatrunkowych. Szkolenie zakończył test, którego zdanie uprawniało do otrzymania certyfikatu ukończenia kursu pierwszej pomocy. Uczennice kl. IC zaprezentowały projekt edukacyjny p.t. „Niska emisja- wysokie ryzyko”. Przedstawiły także wyniki badań nad stanem powietrza w naszej gminie oraz uświadomiły uczniom i nauczycielom skuteczność czynności, które każdy z nas może wykonywać codziennie, aby powietrze, którym oddychamy, było zdrowsze i czystsze. Odbyły się międzyklasowe rozgrywki sportowe. W klasach wykonywano zdrowe kanapki i sałatki owocowo-warzywne. Grupa teatralna pod kierunkiem Katarzyny Włodarczyk i Renaty Polak zaprezentowała maluchom w Przedszkolu w Łopusznie, w Szkole Podstawowej w Grabownicy, w Szkole Podstawowej w Lasocinie bajkę „Dentystyczna przygoda pewnej Baby Jagi”.

Wtorek 17 maja – Dzień kultury.
Rozmawialiśmy o kulturze osobistej, zasadach savoir vivre i umiejętności współżycia w grupie. Samorząd Uczniowski Gimnazjum ogłosił konkurs na ,, Mistrza kultury i dobrego zachowania’’.

Środa 18 maja – Hasło dnia: Przemoc – cyberprzemoc – uzależnienia

Uczniowie gimnazjum uczestniczyli  w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Kielcach. Obejrzeli film dydaktyczny „Cyberszantaż”.

Czwartek 19 maja -  Hasło dnia: Moje hobby, pasje, zainteresowania i ludzie sukcesu

Na korytarzu szkolnym zorganizowano indywidualne wystawy prac naszych utalentowanych gimnazjalistów:

- prace plastyczne uczennicy klasy IIC Justyny Stępień

- prace ucznia klasy IA Karola Łapot

-  prace ucznia klasy IIIC Krystiana Janiszewskiego

Na stronie www szkoły zamieszczono indywidualną wystawę prac fotograficznych uczennicy klasy IIIB Karoliny Żmijewskiej.

Została zorganizowana wystawa  pt.,,Sama udekoruję mój dom”- decoupage,  przygotowana przez p. Bogumiłę Kamińską oraz p. Iwonę Rydz. W czasie wywiadówki obejrzeli ją rodzice, a następnego dnia wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Wystawa składała  się z ponad stu eksponatów należących do hobbystek tworzących  w tej technice: p. Barbary Kowalczyk-Bernat (fizjoterapeutki), p. Iwony Wisznarewskiej, p. Beaty Jasikowskiej, p. Iwony Rydz, p. Bogumiły Kamińskiej ( nauczycielek) oraz p. Józefy Nowackiej ( emerytowanej nauczycielki).

Uczniowie gimnazjum zaprezentowali kolegom i koleżankom z klas I-III swoją działalność w ramach grup i wspólnot skupionych przy parafii Łopuszno - Ruch Światło-Życie czyli Oazy, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM-u) , Wolontariatu Parafialnego i Koła Teatralnego. Celem prezentacji było pokazanie uczniom, w jaki ciekawy i twórczy sposób można spędzać  wolny czas i rozwijać swoje umiejętności aktorskie, muzyczne, pomagać potrzebującym  i pogłębiać swoje życie duchowe. Śpiewem i  grą na gitarze umilał wszystkim czas zespół muzyczny ,,Soli Deo”.

Na lekcji wos uczennice kl. II C: Agnieszka Bujak, Roksana Dzwonek, Dagmara Kowalska i Magda Pawłowska przedstawiły prezentację pt. ,,Ci ludzie pracują niewiarygodnie ciężko na swój sukces’’. Gimnazjalistki ukazały biografie ludzi, którzy w życiu zawodowym osiągnęli sukces i stworzyli duże firmy. Pokazały, jak systematyczna i ciężka praca daje spektakularne efekty.

Młodzież klas III gimnazjum udała się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego Ewy i Piotra Tumiłowiczów "Stajnia Ostoja" w Antonielowie. Wizyta miała na celu zainspirowanie uczniów do poszukiwania własnych zainteresowań przez spotkanie z osobą, którą doskonale łączy swoją pracę zawodową z zamiłowaniem do koni. Dziewczęta z klasy III A, Kinga Kowalczyk i Nikola Soboń, na maneżu zaprezentowały koleżankom i kolegom jazdę w stępie, kłusie i galopie. W podziękowaniu za interesująco spędzony czas uczniowie podarowali Panu Piotrowi Tumiłowiczowi własnoręcznie wykonany przez uczennicę  Michalinę Kozioł szkic w ołówku przedstawiający konie w galopie.

19 uczniów gimnazjum uczestniczyło w wyjeździe do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na spektakl muzyczny pod tytułem „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Piątek 20 maja – Podsumowanie Tygodnia Profilaktyki

Podczas uroczystego apelu odbyło się podsumowanie wszystkich działań realizowanych w czasie Tygodnia Profilaktyki. Ogłoszono wyniki konkursów.

1.     W ramach promowania pozytywnych postaw wśród uczniów Samorząd Uczniowski Gimnazjum przeprowadził konkurs na ,, Mistrza kultury i dobrego zachowania’’. Nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele mieli okazję ocenić zachowanie młodzieży. Wybieraliśmy tych, którzy według nas zasługują na miano najbardziej kulturalnej osoby w klasie, w szkole. Najkulturalniejszy uczeń był wybierany w sposób tajny przez uczniów danej klasy. W ten sposób wyłoniono 9 osób pretendujących do tytułu,, Mistrza kultury i dobrego zachowania”.  Z utworzonej w ten sposób listy dziewięciu kandydatów można było skreślić tylko jedno nazwisko. Najkulturalniejszym uczniem został Wojtek Szymański- uczeń kl. IIIA W plebiscycie nauczycieli ,, Mistrzem kultury i dobrego zachowania” został - Mateusz Smolarczyk z kl. IIIC.

2.     Konkurs na Szkolnego  Poliglotę.

Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjum wyróżniający się wyjątkową znajomością więcej niż jednego języka obcego. Podczas konkursu mieli za zadanie wykazać się wiedzą z języka angielskiego i języka niemieckiego, oraz wiedzą z zakresu kultury, obyczajów, historii, literatury, geografii, itp.  obszarów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.

W tym roku Poliglotą naszej szkoły została Aleksandra Palacz z klasy IIIB. Niewiele mniej punktów w konkursie zdobyły Faustyna Kaliszewska z klasy III B i Malwina Lesiak z klasy III A, za co nagrodzone zostały II miejscem ex-aequo.

3.     Gimnazjalny Międzyklasowy Turniej  Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców klas I - II. Wyniki klasyfikacji:

W kategorii chłopców – kl. I

I miejsce kl. IA

II miejsce kl. IC

III miejsce kl. IB

W kategorii chłopców – kl. II

I miejsce kl. IIA

II miejsce kl. IIC

III miejsce kl. IIB

W kategorii dziewcząt – kl. I

I miejsce kl. IC

II miejsce kl. IA

III miejsce kl. IB

W kategorii  dziewcząt – kl. II

I miejsce kl. IIB

II miejsce kl. IIA

III miejsce kl. IIC

 Zwycięzcy wszystkich konkursów i zawodów otrzymali dyplomy i nagrody.

 
Data wprowadzenia : 2016-06-01 11:55:44 , ilość odsłon : 3349
ostatnia zmiana : 2017-08-16 23:14:29
drukuj wydrukuj
hotel kielceauto skup szczecin
skup aut gdynia